Fietsroutes & Fietsroute van het jaar

WELK TERRAS VERDIENT DE TITEL ‘HET TERRAS VAN FRIESLAND 2018?’

WOLVEGA (NL) - Ieder jaar is het bureau voor toerisme van Fryslân, Friesland Holland, op zoek naar nieuwe of na het terrasseizoen 2017 ingrijpend vernieuwde terrassen voor de Top Tien van de beleefterrassen in de provincie Fryslân. Mooie terrassen in de grensgebieden, bijvoorbeeld in Nationaal Park Drents-Friese Wold en Nationaal Park Lauwersmeer, kunnen ook meedoen.

Hieronder vindt u de eerste selectie. De door Friesland Holland ontdekte en door toeristen en eigenaren aangemelde terrassen zijn woensdag 16 mei 2018 geselecteerd en op alfabet gesorteerd naar plaats.

Dit telt
Wat telt zijn de ligging (verkeerslawaai?), de vernieuwing, het geboden comfort, de originaliteit van de gerechten en dranken, de presentatie van ‘foods and drinks’, de prijs, de bediening en de beschikbaarheid van goede foto’s (bewijsmateriaal). De mate van verrassing en beleving van de Friese natuur en cultuur én recreatieve bedrijvigheid, zoals passerende pleziervaarders en fietsers, daar draait het om. Dus geen gewone terrassen, maar zogenaamde beleefterrassen, op z’n Duits “Erlebnisterrassen”.

Een terras ‘in the middle of nowhere’ maakt net zoveel kans op de titel ‘Het terras van Friesland’ als een terras in het hart van een stad. Een plek waar je absolute afgelegenheid, weidsheid en stilte kunt ervaren is minstens zo bijzonder als een locatie waar grootstedelijk geroezemoes de boventoon voert.

Innovaties
Innovatieve aantrekkelijkheden leggen veel gewicht in de schaal als het om een plek in de Top Tien van Friesland gaat. Nieuwigheden zoals de begin mei 2018 geïnstalleerde mega-zonneluifel met sfeerverlichting en heaters, voor als het koud is, die Suzanne Kloosterman van hotel-restaurant ’t Schippershuis in Terherne aan de achterzijde van haar zaak heeft laten plaatsen. Of de Sunset Cruises, de beleving van de unieke zonsondergang op het IJsselmeer met een Lemsteraak in vissermansuitvoering, die Jantje Haagsma van restaurant Sailors Inn in Jachthaven Hindeloopen en Michael Fölling van Sailcharter Friesland uit Workum in juli en augustus aanbieden. Het terras van het Hindelooper restaurant is de culinaire en maritieme uitvalsbasis.

Voorlopige lijst 2018
De redactie van Fries Nieuws is nu al begonnen met de samenstelling van een lijst met de leukste terrassen: meer dan honderd! Onderstaande eerste keuze voor 2018 is gemaakt aan de hand van tips van toeristen en terrasexploitanten én vooral eigen waarnemingen. De redactie wordt graag gewezen op nog meer terrassen met een hoge entertainmentwaarde. Weet u ook een restaurant of recreatiebedrijf met een terras waar de gasten meer voorgeschoteld krijgen dan goed eten en drinken? Tip ons: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

DE TOPTERRASSEN VAN FRIESLAND E.O.

Anjum:
Esonstad Restaurant De Waegh, Anjum: www.landal.nl

Appelscha:
Restaurant De Jongens van Outdoor, Appelscha: www.dejongensvanoutdoor.nl

Bakkeveen:
Vakantiecentrum ’t Hout, Bakkeveen: www.thout.nl
Theehuis De Slotplaats, Bakkeveen: www.slotplaats.nl
Recreatiecentrum De Wâldsang, Bakkeveen: www.waldsang.nl

Balk:
Restaurant Paviljoen Badmeester Keimpe, Balk: www.badmeesterkeimpe.nl
Restaurant Bij de Luts, Balk: www.bijdeluts.nl

Bolsward:
Pizzorante Ponte Vecchio, Bolsward. www.pontevecchio.nl
Hotel restaurant De Wijnberg, Bolsward: www.wijnbergbolsward.nl

Boornzwaag
Restaurant-jachthaven It Boathûs-De Woudfennen, Boornzwaag: www.de-woudfennen.nl

Broek:
Rufus aan het water, Broek: www.rufus.nl

Buitenpost:
Botanisch tuin De Kruidhof, Buitenpost: www.dekruidhof.nl

Burdaard:
Hotel-restaurant It Posthûs, Burdaard: www.posthusburdaard.nl

Burgum:
Restaurant De Pleats, Burgum: www.depleats.nl

Dokkum:
Hotel-restaurant De Posthoorn, Dokkum: www.hotel-deposthoorn.nl
Hotel Restaurant Raedhus, Dokkum: www.raedhus.nl

Dokkumer Nieuwe Zijlen:
Restaurant Herberg de Pater, Dokkumer Nieuwe Zijlen: www.herbergdepater.nl

Earnewâld:
Hotel-restaurant Princenhof, Earnewâld: www.princenhof.nl
Eetcafé Westersail, Earnewâld: www.westersail.nl

Eastermar:
Hotel-restaurant Herbergh De Parel, Eastermar: www.herberghdeparel.nl 

Echtenerbrug:
Eetkavee Dikke Tút, Delfstrahuizen/Echtenerbrug: www.dikketut.nl
Eetkavee Fryske Pub, Echtenerbrug: www.fryskepub.nl

Elahuizen:
Restaurant De Nieuwe Melkfabriek, Elahuizen: www.denieuwemelkfabriek.nl

Franeker:
Planetariumcafé, Franeker: www.planetariumcafe.nl
Hotel-restaurant Stadsherberg, Franeker: www.stadsherbergfraneker.nl

Gaastmeer:
Cafe restaurant d'Ald Herberch Yn'e Iel-aek, Gaastmeer: www.aldherberch.nl

Grou:
Hotel-restaurant Oostergo, Grou: www.oostergoo.nl
Restaurant Het Theehuis, Grou: www.hettheehuis.nl
Zeilcentrum Grou Meet & Eat, Grou: www.zeilcentrumgrou.nl

Harich:
Hotel-restaurant Welgelegen, Harich-Balk: www.landgoedhotelwelgelegen.nl

Harlingen:
Café ’t Noorderke en restaurant Noorderpoort, Harlingen: www.hetnoorderke.nl
Grand café Promenade, Harlingen: www.grandcafepromenade.nl
Strandpaviljoen ’t Zilt, Harlingen: www.tzilt.nl

Heeg:
Restaurant Jonas in den Walvis, Heeg: www.restaurantjonas.nl
Hotel-Café-Restaurant De Watersport, Heeg: www.dewatersportheeg.nl

Heerenveen:
Museumcafé Belvédère, Oranjewoud-Heerenveen: www.museumbelvedere.nl
Grand-Café ’t Gerecht, Heerenveen: www.gerechtheerenveen.nl
Hotel-restaurant Golden Tulip Tjaarda, Oranjewoud (Heerenveen): www.tjaarda.nl

Hindeloopen:
Restaurant Amegijs, Hindeloopen. www.amegijs.nl
De Drie Harinkjes, Hindeloopen: www.de3harinkjes.nl
Het Eerste Friese Schaatsmuseum, Hindeloopen: www.schaatsmuseum.nl
Eetcafe Haiven 54, Hindeloopen: www.haiven54.nl
Restaurant De Hinde, Hindeloopen: www.dehinde.nl
Restaurant Sailor’s Inn, Hindeloopen: www.sailors-inn.nl

Jirnsum:
Restaurant De 2 Gemeenten, Jirnsum: www.de2gemeenten.nl

Joure:
Bistro Fred, Joure: www.bistrofredjoure.nl
Die Gaststube, Joure: www.diegaststube.nl
Hotel-restaurant Hajé, Joure: www.haje.nu/restaurant-joure
Herberg Joure, Joure: www.herbergjoure.nl
Café-restaurant Oranjerie, Joure: www.oranjeriejoure.nl

Kornwerderzand:
Afsluitdijk Wadden Center, Kornwerderzand: www.afsluitdijkwaddencenter.nl

Koudum:
Hotel-restaurant-jachthavens Galamadammen, Koudum: www.galamadammen.nl
Restaurant It Skippershûs, Koudum: www.kuilart.nl

Lauwersoog:
Restaurant Waddengenot aan Zee, Lauwersoog: www.waddengenotaanzee.nl

Leeuwarden:
Restaurant Onder de Kelders, Leeuwarden www.onderdekelders.nl
StadsCafé Drinks & Diner, Leeuwarden: www.stads-cafe.nl
De Walrus, Leeuwarden: www.dewalrusleeuwarden.nl

Legemeer:
Hotel-restaurant De IJsvogel, Legemeer (Sint-Nicolaasga): www.landhoteldeijsvogel.nl

Lemmer:
Beachclub Lemmer, Lemmer: www.beachclublemmer.bennergroep.nl
Eetcafé – Restaurant De Brekken, Lemmer: www.debrekken.nl
Pizzeria La Gondola, Lemmer: www.pizzerialagondola.nl
Marinapark Tacozijl – Restaurant De Eerste Aanleg, Lemmer: www.eersteaanleg.com
Bezoekerscentrum Ir. D.F. Woudagemaal, Lemmer: www.woudagemaal.nl

Makkum:
Beach Hotel de Vigilante, Makkum www.hoteldevigilante.nl

Nijetrijne:
Paviljoen Driewegsluis, Nijetrijne: www.driewegsluis.nl

Mirns:
Paviljoen ‘t Mirnser Klif, Mirns: www.mirnserklif.nl

Oosterwolde:
Restaurant Het Goudmeer, Oosterwolde: www.hetgoudmeer.frl

Oostmahorn:
Grand Café Restaurant Lauwersmeer Paviljoen, Oostmahorn/Anjum: www.lauwersmeerpaviljoen.lauwersland.nl
Het raadsel van de Wadden, Oostmahorn Anjum: www.restaurantlauwersmeer.nl

Oost-Vlieland:
Havenpaviljoen Restaurant De Dining, Oost-Vlieland: www.dedining.nl

Oudega (Smallingerland):
Hotel-restaurant Ie-Sicht, Oudega (Smallingerland): www.iesicht.nl

Oudega (Súdwest-Fryslân):
Trattoria pizzeria Tre Paesi, Oudega (Súdwest-Fryslân): www.trepaesi.nl

Oudemirdum:
Hotel-restaurant Boschlust, Oudemirdum: www.hotelboschlust.nl
Strand- en outdooractiviteitenpaviljoen De Hege Gerzen, Oudemirdum: www.hegegerzen.nl

Rijs:
Restaurant Eigen Wies, Rijs: www.eigenwies.nl
Hotel-restaurant Jans, Rijs: www.hoteljans.nl
Gasterij Rijsterbosch, Rijs: www.rijsterbosch.nl

Rottevalle:
Paviljoen De Leyen, Rottevalle: www.deleyen.nl

Schiermonnikoog:
De Marlijn, Schiermonnikoog: www.demarlijn.com

Sint Jacobiparochie:
Restaurant De Zwarte Haan, St. Jacobiparochie: www.dezwartehaan.nl

Sint Nicolaasga:
Hotel-restaurant De Oorsprong, Sint Nicolaasga: www.hoteldeoorsprong.nl

Sloten:
Brasserie De Mallemok, Sloten: www.mallemok.nl
Restaurant De Zevenwouden, Sloten: www.dezevenwouden.com

Sneek:
Restaurant Aan de Gracht, Sneek: www.restaurantaandegracht.nl
Proeflokaal Het Gerechtshof, Sneek: www.proeflokaalsneek.nl
Café restaurant De Kajuit, Sneek: www.dekajuit.com
Café De Kroon, Sneek: www.cafedekroonsneek.nl
Restaurant Onder de Linden, Sneek: www.restaurantonderdelinden.nl
De Walrus, Sneek: www.dewalrussneek.nl
Petit Restaurant Waterskibaan Sneek, Sneek: www.waterskibaan-sneek.nl

Stavoren:
Restaurant ’t Havenhoofd, Stavoren: www.hethavenhoofd.nl
Paviljoen-restaurant De Potvis, Stavoren: www.de-potvis.nl
Hotel-restaurant Vrouwe van Stavoren: www.hotel-vrouwevanstavoren.nl

Terherne:
Restaurant De Gouden Leeuw, Terherne: www.degoudenleeuwterherne.nl
Restaurant Meer van Lenten, Terherne. www.meervanlenten.nl
Picknickers, Terherne: www.picknikcers.nl
Eetcafé Portunus, Terherne: www.portunus.nl
’t Schipperhuis, Terherne: www.tschippershuis.nl

Teroele:
Recreatiecentrum De Koevoet, Teroele: www.dekoevoet.nl

Uitwellingerga:
Hotel-restaurant Hart van Friesland, Uitwellingerga: www.hartvanfriesland.nl

De Veenhoop:
Restaurant It Polderhus, De Veenhoop: www.itpolderhus.nl

Veenhuizen:
Proeflokaal Maallust, Veenhuizen: www.maallust.nl

Warns:
Fish & Chips terras Laaksum aan het IJsselmeer, Warns

Weidum:
Hotel-restaurant Weidumerhout, Weidum: www.weidumerhout.nl

West-Terschelling:
Lounge restaurant Loods, West-Terschelling: www.loods-terschelling.nl
Paviljoen De Walvis, West-Terschelling: www.walvis.org

Wijnjewoude:
Hotel-café-restaurant De Stripe, Wijnjewoude: www.destripe.nl

Wolvega:
Hotel-restaurant Holland Inn, Wolvega: www.hotel-wolvega.nl
Hotel-restaurant Van der Valk, Wolvega, www.hotelwolvega.nl

Workum:
Restaurant It Pottebakkershûs, Workum: www.itpottebakkershus.nl
Hotel Restaurant Séburch, Workum: www.seburch.nl
Restaurant Sluiszicht, Workum: www.sluiszicht.com

Woudsend
Restaurant Logement Omke Jan, Woudsend: www.omkejan.nl
Kerk-Restaurant ’t Ponkje, Woudsend: www.ponkje.nl
Grand Café-restaurant De Watersport, Woudsend: www.dewatersport.nl

Wyns:
Eetcafé De Winze, Wyns: www.dewinze.nl

IJlst:
Stadsherberg Het Wapen van IJlst, IJlst: www.wapenvanijlst.nl

Zoutkamp:
Restaurant-IJssalon De Boeter, Zoutkamp: www.deboeter.nl

Leeuwarden European Capital of Culture 2018:
www.leeuwarden2018.info
www.2018arrangementen.nl
www.friesland.nl/nl/culturele-hoofdstad/programma

Vakantiebestemming Friesland:
www.provinciefriesland.frl

Arrangementen van bureau voor toerisme van Fryslân:
www.frieslandtravel.com
www.frieslandfietsvakanties.com

Gratis abonnement op Fries Nieuws:
Kosteloos abonnement op wekelijkse nieuwsbrief over toerisme, recreatie en evenementen in Friesland:
www.friesnieuws.nl/aanmelden-nieuwsbrief

  

 

Slideshow: 46 van de 100 topterrassen in Friesland en directe omgeving.